Nový modul očkování (ISIN)

Pro všechny, kteří ve svých ambulancích očkují. Jistě jste zaznamenali, že 30.11.2022 bylo ukončeno přijímání záznamů o očkování dosavadním modulem eOčkování provozované SÚKLem na platformě eReceptu.

Nový modul má být spuštěn začátkem příštího roku (2.1.2023). Jde o modul vytvářený ÚZISem na platformě ISIN (zde probíhá evidence očkování COVID-19). Na implementaci odesílání záznamů do ISIN usilovně pracujeme.

V programu se toho vizuálně mnoho nezmění. Avšak odesílání záznamů bude probíhat do systému ISIN. Následně, budou tyto záznamy ÚZISem odesílány do systému eRecept (ÚZIS předpokládá nasazení této druhé části v únoru až březnu 2023).

Z ÚZIS bude možné stahovat pouze informace o vámi provedených očkování (na základě IČO). Současné možnosti načítání záznamů i dokumentů v PDF zůstává (a zřejmě i zůstane) funkční přes platformu eReceptu, kde ovšem budou prozatím chybět záznamy od 1.12.2022. Alespoň do doby, než je tam ÚZIS odešle.

Nedokážu přesně určit datum, kdy vydáme EcceHomo s novým systém očkování. Snažíme se, aby to bylo co nejdříve. Počítejte však s tím, že na straně ISIN bude vývoj intenzivně pokračovat i v roce 2023 a my na tento vývoj budeme muset reagovat.  

Tento článek byl aktualizován 21.12.2022