Nová verze EcceHomo 3.3

31.12.2021 - Vydána nová verze programu EcceHomo 3.3. Hlavním důvodem je zavedení eReceptu s modrým pruhem a změna verzí pro komunikaci se serverem eReceptu.

Instalační soubory najdete na stránce Ke stažení.

Popis všech změn najdete na stránce Verze EcceHomo 2 a 3.

Změny podrobněji

Pokud nepotřebujete vystavovat recepty s modrým pruhem, nemusíte spěchat. EcceHomo 3.2.4 bude v tomto případě dobře sloužit až do 31.1.2022. Do té doby však novou verzi EcceHomo 3.3 nainstalujte. Od 1.2.2022 již ve verzi 3.2.4 neodešlete žádný eRecept.

Pokud potřebujete vystavovat recepty s modrým pruhem, nainstalujte si novou verzi EcceHomo 3.3, která tuto možnost podporuje.

Co je třeba nastavit:

V číselníku Uživatelé v detailu každého uživatele nastavte nový parametr Kraj:

Vyberte kraj, kde se nachází vaše ordinace. Běžný recept zřejmě půjde vystavit i bez kraje, ale recept s modrým pruhem bez kraje neodešlete určitě.

Při vystavení samotného receptu stačí zaškrtnou parametr "Vysoce návyková látka":

Mějte na paměti, že při vystavení receptu na lék s vysoce návykovou látkou může být na receptu pouze jedna položka, nikoliv dvě.

Pokud zaškrtnete parametr "Vysoce návyková látka" zobrazí se u receptu svislý modrý pruh. Na tiskové podobě receptu je také zobrazen modrý pruh. Je světlejší, aby přes něj šly dobře číst údaje i při nebarevném tisku.

V záhlaví receptu receptu je uveden text "Vysoce návyková látka".

Tento článek byl aktualizován 31.12.2021